CzechEnglishSlovak

Nejčastěji kladené dotazy

Na této stránce najdete nejčastěji kladené dotazy týkající se tepelných čerpadel. Doufáme, že vám naše odpovědi pomohou s výběrem a provozem čerpadel.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které přeměňuje energii z vnějšího prostředí na zdroj tepla v domácnosti. Zjistěte, v čem přesně spočívá princip jeho fungování a jaké výhody s sebou přináší tepelná čerpadla vzduch-voda.

Kdy se vyplatí tepelné čerpadlo?

V jakých případech se doporučuje použití tepelného čerpadla? Jaké konkrétní množství nákladů dokáže toto zařízení ušetřit? A jaká varianta tepelného čerpadla je nejvýhodnější a proč?

Správné nastavení tepelného čerpadla

Pořídili jste si tepelné čerpadlo, ale nejste si jisti s jeho správným zapojením? Přečtěte si, jaké schéma se postará o nejlepší možný topný faktor. A zjistěte také, jakým způsobem se tepelné čerpadlo nastavuje.

Jak vybrat tepelné čerpadlo?

Přemýšlíte nad pořízením tepelného čerpadla a nejste si jisti, jaké faktory jsou důležité? Přečtěte si, jaké konkrétní parametry je třeba vzít v úvahu při jeho výběru, a jestli je důležitější výkon, topný faktor, způsob ovládání, hlučnost nebo cena.

Jak zakrýt tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je bezesporu užitečným pomocníkem, který vám může ušetřit spoustu financí. Pro některé osoby však může být překážkou to, že určitým způsobem naruší vzhled zahrady plné rostlin a zeleně. Jak si s tímto problémem poradit?

PROČ NEKUPOVAT levná čerpadla?

Levná tepelná čerpadla mohou být velkým lákadlem. Domníváte se, že bude skvěle plnit svoji službu a zároveň oproti konkurenčním produktům ušetříte. Ve skutečnosti ale pro vás levná čerpadla mohou v průběhu let znamenat jen další náklady. Proč tomu tak je?

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku nebo máte jiný specifický problém? Kontaktujte servisní středisko ve vaší blízkosti.