CzechEnglishSlovak

Egeo

ohřívač teplé vody s tepelným čerpadlem

V kombinaci s tepelným čerpadlem prodlouží životnost kompresoru tepelného čerpadla až o 50%

Ohřívač teplé vody s tepelným čerpadlem EGEO tvoří ideální kombinaci s tepelným čerpadlem LORIA pro použití v standardních rodinných domech. Ohřev teplé vody pracuje nezávisle na vytápění a připravuje komfortní zásobu teplé vody 200 litrů pro běžnou spotřebu domácnosti. V případě navýšeného odběru teplé vody je využito zabudovaného elektrického topného tělesa.

Ohřívač vody je vybaven špičkovými technologiemi Atlantic pro zásobníky teplé vody (aktivní antikorozní ochrana ACI Hybride, technologie STEATIT se suchým keramickým tělesem a nová generace smaltu se skleněnou povrchovou vrstvou) a oproti ohřevu v klasickém elektrickém ohřívači vody přináší úspory energie 65 % a více.

Použití nezávislého ohřevu teplé vody prodlužuje významným způsobem životnost kompresoru tepelného čerpadla LORIA, protože není mimo topné období, tedy po větší část roku vůbec používáno.

Kromě skokového snížení počtu provozních hodin není tepelné čerpadlo LORIA provozováno v létě a režimu ohřevu teplé vody, tedy v těch provozně nejnáročnějších režimech.

Technické parametry

Napětí

230 V

Max. celkový příkon

2 380 W

Příkon el. doohřevu

1 800 W

COP při okolní teplotě 15 °C

2,95 L

V40 ErP

235 L

Doba ohřevu z 15 na 51 °C
(okolní instalace 15 °C vzduch)

7 h 38 min

Akustický výkon

57 dB

Chladivo

R134a

Hmotnost (bez spirály)

84 kg

Třída ErP

A+

Zátěžový profil

L